Venkovní žaluzie
Nejpoužívanější venkovní žaluzie jsou typu C, Z nebo S. Výrobci často označují venkovní žaluzie písmenem a číslem, například Z-90. Písmeno Z označuje tvar nebo typ lamely, číslo 90 poté šířku lamely v mm.

Žaluzie s lamelami ve tvaru C (například C-80 nebo C-65) přišly na trh jako jedny z prvních. Jsou ekonomicky výhodnější jejichž předností je možnost naklápět lamely na obě strany, takže se světlo může regulovat nahoru ke stropu nebo dolů k podlaze. Lamely ve tvaru C nicméně nejsou domykatelné, takže i po zavření nevytváří takovou tmu jako žaluzie Z nebo S. Volba těchto žaluzií se doporučuje do místností, kde není vyžadována absolutní tma.

Žaluzie s lamelami ve tvaru Z a S (například S-90, Z-90 nebo Z-70) jsou modernější a propracovanější než žaluzie C. Díky jejich tvaru do sebe lamely přesně zapadají a po zatemnění vytváří v místnosti téměř absolutní tmu. Na okrajích mají navíc nalisované gumové těsnění, které zamezuje nepříjemnému hluku při větru a při dovírání jsou příjemně tiché.

Po výběru typu lamely je potřeba zvolit optimální šířku. Užší lamely 50, 65 nebo 70 mm se doporučují na zastínění menších oken a do užšího ostění. Užší lamely nezabírají tolik místa na šířce okna a dají se namontovat i tam, kde by širší lamely vyčnívaly před fasádu. Úzké lamely jsou decentní a elegantní, proto je často využívají architekti při návrhování svých projektů. Širší lamely 80 nebo 90 mm se využívají na zastínění větších oken a velkých prosklených ploch, například zimních zahrad. Širší lamely jsou obecně robustnější a pevnější.
Výběr typu a šířky lamely
Žaluzie nabízíme většinu ve 22 barevných odstínech. Z vlastní zkušenosti ale víme, že nejoblíbenější barvy venkovních žaluzií mezi zákazníky jsou: stříbrná, tmavě šedá, stříbrno šedá, bronzová a bílá.
Barevné osvětlení
Nejstarší a základní je ruční ovládání klikou nebo šňůrou.

Komfortnější je varianta s motorem, která se ovládá pomocí tlačítka na stěně nebo dálkovým ovladačem. V tomto případě je motor uložen v horním profilu. Tento motor nabízíme v několika provedeních, od základního až po prémiové funkce, jako detekce překážek, nebo ochrana proti přimrznutí.

Nejvyspělejším způsobem je automatizace domácnosti - Smart Home. Se Smart Home na dálku ovládáte nejen žaluzie, ale také například světla, rolety, bazén nebo garážová vrata. Žaluzie jsou v tomto případě napojené na řídicí jednotku domácnosti, ke které se připojíte například přes smartphone, tablet či počítač. Žaluzie pak ovládáte z těchto zařízení.
Ovládání
Žaluzie zabudované pod fasádou, v tomto případě je horní profil, kotvení i vodicí profily skryté pod fasádou. S tímto typem montáže je nutné počítat již při návrhu stavby, v jiném případě se nelze obejít bez zásadních zásahů do fasády.

Montáž pod krycí plech, u této varianty se žaluzie instaluje nad okno pod lakovaný krycí plech, do kterého se žaluzie zasune.

Montáž přímo na fasádu, montáž se provádí přímo na fasádu a žaluzie jsou tak „předsazené“ před oknem.
Možnosti montáže
Jedná se o nejprodávanější typ venkovních žaluzií, které mají vynikající schopnost stínění a vysokou pevnost. Oproti Z-70 mají Z-90 širší lamely, takže se skvěle hodí ke stínění francouzských oken nebo velkých prosklených stěn.
Venkovní žaluzie Z-90
Venkovní žaluzie Z-70
Příjemně tiché žaluzie, které se skvěle hodí i do menších pokojů s#nbspůmalými okny. Oproti Z-90 mají Z-70 více lamel, které jsou však užší a velmi elegantní. Díky menší šířce lamel se hodí i do užších prostor ve fasádě.
Venkovní žaluzie S-90
Lamely žaluzií S-90 do sebe zapadají tak, že perfektně zastíní celou místnost. Svým profilem se automaticky řadí mezi nejpevnější lamely, připomínají rolety, se kterými je lze skvěle kombinovat.
Venkovní žaluzie C-65
Pro všechny, kdo chtějí nad stíněním dokonalou kontrolu. Oproti C-80 mají žaluzie C-65 užší lamely, hodí se proto do míst s menšími nebo úzkými okny a jsou elegantnější.