Screen rolety
Omezí průnik sluneční energie ale zároveň propouští světlo. Clona umožňuje výhled ven, nabízí stálý kontakt z venkovním okolím přičemž zamezuje pohled dovnítř.
Screenové clony či fasádní clony, jsou typem stínící techniky ze speciálního materiálu, pro venkovní použití a umisťují se na venkovní strany budov, oken a také velkých prosklených stěn.
Velká důležitost se klade na materiál - tkaninu, ze které se screenová clona vyrábí. Jedná se o speciální textílii s téměř neomezenou životností. Textílie je vysoce odolná, tvarově stabilní, antistaticka, téměř nehořlavá, barevně stálá a odolná vůči UV záření.

Díky svému složení dokonale odráží sluneční energii, zabraňuje ohřevu interiéru a v teplých měsících výrazně snižuje teplotu v místnosti. Na rozdíl od předokenních rolet nezatemní interiér, i se zcela zataženou clonou se můžete přes den věnovat různým činnostem.
Screenová látka je utkaná v pravidelné struktuře, ze skelných vláken potažených PVC. Díky tomu jsou látky odolné silnému větru, každé změně teplot i vlhkosti.
Stálobarevnost látek je docílena PVC úpravou tkaniny. Také chrání Váš domov před větrem, deštěm, sněhem či jinými nepříznivými vlivy počasí.

Zajišťuje i ochranu před hmyzem, zamezí průnik prachu či dalších alergenů do místnosti. Screenové clony zastíní téměř všechny typy budov, domů ale i zimních zahrad, teras, altánů apod.
5 let záruka
Úspora energie
Regulace světla
Ochrana proti větru
Instalace rolet do pergol
• clona s vodící lištou
• clona s vodícím lankem
• clona s ZIP screen
Typy screenových clon
• Čirý - propouští světlo, slouží zejména jako ochrana před venkovními vlivy počasí a ne jako stínící prvek.

• Látkový - látkový materiál propouští také hodně světla, ale hlavně stíní daný prostor. Nabízíme látky s různou propustností světla.

• Zatemňující /blackout/ - zajistí úplné zatemnění prostoru či interiéru. Látka nepropouští světlo díky její speciální úpravě.
Materiály a látky screenových clon
Screenové rolety lze ovládat ručně - klikou s kloubem nebo popruhem. Pro větší komfort a pohodlí ale doporučujeme rolety ovládat elektromotorem, pomocí tlačítka na zdi, či dálkovým ovladačem, nebo také pomocí centrálního tlačítka. Další žádané možnosti rozšíření ovládání jsou čidla, senzory a napojení na systém inteligentního řízení domácnosti.
Ovládání screenových clon
Barevné provedení hliníkových prvků screenových clon tzn. box, vodící lišty a koncová lamela se vyrábí standardně v několika barevných provedeních. Také je možnost lakovat profily do jakékoliv barvy dle vzorníku RAL. Dnes jsou samozřejmostí různé dřevo dekory dle nabídky renolitových fólií.
Barevné provedení