Římské rolety
Klasická látková roleta se navíjí a roluje, ale římská roleta se skládá a řasí nahoru. Interiér dostává eleganci a styl. Římské rolety jsou vhodnou dekorací pro každý interiér díky jejich konstrukčnímu řešení.

Oblíbenost římských rolet je hlavně kvůli jednoduchému čištění a většinu látek je možné prát na 30°C. Ovládají se buď řetízkem nebo motorickým pohonem v kombinaci s dálkovým ovládáním.
Římské rolety považujeme za dokonalou náhradu záclon nebo závěsů. Materiály ze kterých se vyrábí jsou záclonového a závěsového typu.
dle požadavku zákazníka na stupeň zastínění je možné vybírat z obrovské škály materiálů, kde vytvoříme transparentní nebo neprůhlednou roletu pro úplné zatemnění.

• transparentní
• stínící
• zatemňující
• nehořlavé látky (s bezpečnostním certifikátem)
Typy látek
Rolety se instalují nad okno kde je předpoklad dostatečného prostoru na jejich řasení. Složení látky zabere cca 22-30cm místa nad otvorem. Látka je na konstrukci připevněna suchým zipem. Roletu lze kotvit na strop i na stěnu a to pomocí upevňovacích konzol.
Kotvení římských rolet
Udržovat římské rolety je oproti jiným systémům stínění velmi snadné. Látka přichycená k profilu suchým zipem se dá jednoduše sejmout a vyprat.
Údržba římských rolet